SILVER & METAL / Silver / Sugar box 9321192
nr 932 1192
SUGAR BOX
silver, importstämplar, rococo style, Invändigt förgylld, length: 10, 210g ca,
Silver, importstämplar, rokokostil, Invändigt förgylld, längd: 10, 210g ca
1000
SEK 700
Monday December 15 2014
at 18:39:20
15/12 18:31:28
- Thema-auction
Dec 15
silver
Read more about silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver